2019 Volkswagen Passat Yeni Modeli Özellikleri

Share Button

2019 Volkswagen Passat Yeni Modeli Özellikleri

Beklemek, bir zaman kaybı değildir. Bunu en iyi; doğru zamanı bekleyip, başarıyı elde edenler bilir. Yeni Passat, başarıya giden yolda sadece ondan beklediklerinizi değil, beklentilerinizin de ötesini karşılamaya hazır. Premium malzemeleriyle kaliteyi, seçkin ruhundan gelen zarafeti ve hem güçlü hem de verimli motor seçenekleriyle performansı hissedin! Seçkin, zarif, etkileyici, güçlü, verimli, güvenilir… Onu anlatmak için birçok kelimeye ihtiyacınız olabilir. Siz, şimdi bunların hepsini bir kenara bırakın ve sadece onu yaşayın.

2019 Model Passat

2019 Yeni Model Volkswagen Passat

B8 kodlu Volkswagen Passat ülkemiz yollarında 4 yıldır aktif şekilde rol aldı ve D segmentinde ciddi satışlara ulaştı. Bu süreç içerisinde rakipleri yenilendi ve daha gelişmiş teknolojilerle kullanıcıya sunuldu. Volkswagen markası da bu eksikliği tamamlamak adına Passat’ı yeniledi.

Makyajlı 2019 Yeni Volkswagen Passat ile Neler Değişti? Neler Yenilendi?

Araçtaki yenilikleri madde madde sizlerle paylaşacağım.

Passat’a yeni 17, 18 ve 19 inç jant seçenekleri eklendi.

Yeni IQ.LIGHT Led farlar ile gece karanlığında daha güvenilir sürüş sağlanması hedefleniyor

Dijital gösterge paneli yenilenerek daha etkin hale getirildi.

Yeni direksiyon simidinin sadece görünüşü değişmedi. Aynı zamanda kapasitif direksiyon niteliği ile Volkswagen ailesinde bu özelliğe sahip ilk araç oluyor. Kapasitif direksiyon, sürüş destek sistemlerinin daha etkin kullanılmasını sağlıyor. Direksiyon üzerindeki dokunmatik tuşlar sayesinde sürücü gözlerini yoldan ayırmadan birçok işlevi kolaylıkla yapabiliyor.

2019 yeni cıkan model passat

2019 yeni cıkan model passat

Orta kısımda bulunan analog saat yerine arkadan aydınlatmalı Passat logosu gelmiş.

Bilgi ve eğlence sistemi elden geçirildi, menü geliştirildi ve yeni Touareg modelindeki yapı bu araca da aktarıldı. Ayrıca navigasyon menüsü de yenilendiğini ek olarak belirteyim.

Danimarkalı Hi-Fi markası Dynaudio, yeni VW Passat için 16 kanallı 700 watt rms güce sahip ses sistemini hazırladı.

IQ.DRIVE ile sürüş destek sistemleri otonom kullanımı bir araya getiriyor. Bu sistem ile Passat’ı kullanmak daha güvenilir ve daha konforlu hal alıyor. Arka trafik uyarı sistemi, yaya algılama ve ön çarpışma önleme sistemi, şerit takip asistanı gibi birçok özellik bu donanım altında başarılı şekilde çalışıyor.

Makyajlı Passat modelinde adaptif hız sabitleyici sistem geliştirildi, ekstra sensörler eklendi ve ilk defa bir Volkswagen modelinde 210 km/s hıza kadar kısmen otomatik sürüş desteğinin önü açılmış oldu. Bu sistem sayesinde Passat; virajlara, küçük yerleşim birimlerine, kavşaklara, hız kontrolü yapılan yerlerde gerekli müdahaleleri yapıyor.

Yeni Model 2019 Passat iç görüntüsü

Yeni Model 2019 Passat iç görüntüsü

Passat’ın elektromekanik fren servosu geliştirildi ve kısa mesafeli duruşlar daha da iyileştirildi. Daha önce Passat GTE’de kullanılan sistem artık bütün Passat modellerinde standart olarak sunulacak.

Tüm bunların yanı sıra motor kısmı da elden geçirildiğini belirten Volkswagen, bütün motor seçeneklerini Euro 6d-TEMP normuna uygun hale getirmiş. Makyajlı 2019 VW Passat için kullanılacak üniteler şu şekilde sıralanıyor:

Üç benzinli motor (TSI)
1.5 TSI 150 PS
2.0 TSI 190 PS
2.0 TSI 272 PS

 

Üç dizel motor (TDI)
1.6 TDI 120 ps
2.0 TDI Evo 190 ps
2.0 TDI 240 ps

Şimdilik 2019 Volkswagen Passat hakkında aktaracaklarım bu kadar. Aracın Türkiye satış bilgisi henüz paylaşılmadı. Fakat Avrupa pazarı için ön siparişler Mayıs 2019’da alınmaya başlanacak ve plazalardan satışlar ise 2019 Ağustos sonundan itibaren yapılmaya başlanacak. Tahminimce Eylül sonrası Türkiye’de bu aracı görmeye başlarız. Teknik bilgiler kesinleşince tekrardan güncelleme yapacağım.

 

2019 model volkswagen passat markasının sizlere özelliklerini yazdık. Passat yeni modelindeki yenilikler ve değişenler nelerdir. Sizler için paylaşıyoruz.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir