2020 Model Yeni Nissan QashQai

Share Button

2020 Yeni Nissan Qashqai üretimi iki yeni hibrit sistem olarak şık bir görünüm ile tasarlamıştır. Ülkemizde ve dünyada en fazla satışı olan SUV modellerinden biri olan Nissan, Qashqai bazı Avrupa ülkelerinde son zamanlarda dizel motor ile satışı sağlanmayacaktır. Fakat elektrikli versiyonu saf elektrikli olarak değil de hibrit olarak geliştirilmiştir. Yeni üretimli modelin, yeni olan bir platform üstünde geliştirilecek olan hibrit motoru için bu karar alınmıştır. Qashqai hibrit ünite kullanımı sağlayarak üretimini bu yönde sağlamıştır. İlki Nissan’da kendi geliştirmiş olduğu ePower sistemi, bir diğeri ise Mitsubishi’nin hibrit sistemli olan plug-in olarak ifade edilebilir. Benzinli olarak ve dizel motorlar ile geliştirilen üretimlerin yanı sıra hibrit bir motor ile de geliştirilebilen araçlardır.

2020 Yeni Nissan Qashqai Güçlü Motor Seçenekleri

İMQ konsepti ile benzerlik sağlayarak yeni Qashqai, dört tekerlekli çekiş ile 335 beygir güce sahiptir. Ayrıca iki elektrik motoru ile modaya da uyan bir tasarımı vardır. 2020 Yeni Nissan Qashqai henüz tam olarak altyapısı sağlanamasa da karşı duruş ile hibrit motor da ön plana çıkan bir durumdur. Aracın fişe takılma zorunluluğu yerine aküyü doldurmak için 1.5’lik benzinli ufak bir motor kullanılmaktadır. Aracın 1.3 litrelik turbo şarjlı benzinli motora sahipse, en iyi yakıt ekonomisi sağlanması için de tasarımı meydana getirmiştir. Yeni modellerin çoklu hibrit ve plug-in hibrit versiyonu ile markanın geleneksel olarak benzin ve dizel modelleri de sunulmaktadır. Özellikle de Nissan ve Qasqai sever tarafından merakla beklenen yeni 2020 modelini biz de oldukça merak ediyoruz.

2020 Yeni Nissan Qashqai Yeni Tarz İç Mekânı

Markanın geliştirmiş olduğu İMQ konseptleri ile LED far ve büyük boyutlarda tasarlanan ızgara, yeni modelin temel özellikleri olarak ifade edilebilir. Aynı zamanda geleneksel anlamda kapı aynaları yerine ayna kameralar gibi bazı üst düzey modeller için gelmesi gerekli olan bir durumdur. 2020 Yeni Nissan Qashqai araç içi gelişimini ve malzeme kalitesini belli eden bir araçtır. Aynı zamanda analog kadranları ve dijital cihazlar olarak da çalışma gücü gösterir. İç kısmındaki klima panelleri orta konsoldan aşağı doğru uzanmaktadır ve dokunmatiktir.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir