Huawei P40 Lite E Özellikleri

Share Button

Yeni Huawei P40 Lite E özellikleri çok sık yöneltilen sorular arasında yerini almaktadır. Beklenmedik bir şekilde çıkış yapan markanın P40 Lite E ismi ile yeni telefon modelini tanıtmıştır. Bu modelin bazı özelliklerinin kırpılarak ve aynı zamanda fiyatların da uygunlaştırıldığı bir seridir. 6.39 inç büyüklüğü olan ekranı ve P40 Lite E serisi tüketicilere HD+ çözünürlük sunmaktadır. Aynı zamanda bu ekranın geçmiş model olan P40 Lite’da olduğu gibi parmak izi okuyucu özelliği bulunmaktadır. Telefonun işlemcisi Kirin 810F işlemcisinden güç alarak tasarlanmıştır. Bunun yanı sıra 4 GB Ram, 64 GB de depo alanına sahiptir. P40 Lite’nin zıttı olarak kamera kurulumu bulunan ve 48 MP ana kamera, 8 MP ultra geniş açıya sahip sensorleri ile geniş bir içeriği bulunur.

Yeni Huawei P40 E Muhteşem Teknik Özellikleri

Yeni tasarlanmış ve piyasaya sürülmüş olan P40 Lite E modeli, Ekran büyüklüğü olarak, 6.39 inç, HD+ (1560*720 piksel) çözünürlüğü bulunan bir üründür.Yeni Huawei P40 Lite E özellikleri arasındaki işlemcisi; Kirin 810F, RAM; 4 GB, depolama, 64 GB ( micro SD destek), Arka kamerası 48 MP( F /1.8)+ 8 MP ( F / 2.4)+ 2 MP (F/ 2.4) teknik özelliklerine sahiptir. Ön kamerası ise 8 MP ( F / 2.0) olarak tasarlanmıştır. Batarya gücü ise 4.000 mAh, işletim sistemi Android 9 Pie tabanlıdır. Renkleri ise, siyah, Aurora mavisi ile dizayn kazandırılmıştır.

Yeni Huawei P40 Lite E Dış Tasarımındaki Şıklık

Her telefon için teknik özelliklerin önemi kadar dış tasarımlarının da önemi büyüktür. P40 Lite E benzerliğini P40 Pro Premium Edition ile korumaktadır. Fakat telefonun arka bölümü dikey kamera kurulumu ile toplamda 5 değişken sensor ile içermektedir. Yeni Huawei P40 Lite E özellikleri arasında beşli kamera kurulumu ve kare şekline sahip olan lensin 10* optik zoom yapabilme işlemi sağlar. Cihazların aynı zamanda dış görünüm renkleri de muhteşem şıklıkla üretilmiştir. Harika bir lükslük katılarak, farklı renk aralıklarında tasarlanan cihazlardır.

Bir önceki P30 modelinde oldukça uzağa yakınlaştırma yapan kamerayı ve muhteşem performanslı ile kendi çipsetine sahip P30’u da görmüştük. Yeni P40 modelinde ise Google Play uygulamalarının olmaması bekleniyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir