iPhone 11 Modeli ve Özellikleri

Share Button

Iphone 11 özellikleri telefonun diğer modellerinden oldukça farklıdır.  4 farklı renk seçeneğiyle satışa sunulan Iphone 11 serinin en son modeli olmaktadır. Önceki modellerinden daha dayanıklı ve daha fazla dâhili hafızaya sahip olmaktadır. Ayrıca bu model kamerasıyla oldukça iddialı bir çekim gücü sunmaktadır. Hafif yazılımı sayesinde oldukça performanslı çalışan iPhone 11 modeli ise oldukça merak ediliyor.

Iphone 11 Özellikleri Nelerdir?

Iphone en başından beri herkes tarafından oldukça tercih edilen bir telefon markası olmaktadır. Uzun yıllar aynı telefonun kullanılması mümkün hale getirilmiş dayanıklılığıyla diğer marka ve modellere göre daha fazla tercih edilmesi son derece doğaldır. Iphone 11 diğer modellerine göre daha yumuşak bir görünüme sahiptir. Bu dikdörtgen yapısı ve kenarları yumuşatılmış bir şekilde keskin hatlarla çevrilmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu model toza ve suya oldukça dayanıklı olma özelliği taşımaktadır. Özellikle kamerası çok güzel özellikler taşımaktadır. Bir görüntüyü 10 kat zumlama ve ya uzaklaştırma özelliği kullanıcısını oldukça heyecanlandıran bir özellikli olmaktadır. Eğer istenirse efektli bir şekilde fotoğraf çekmek bu modelde mümkün olabilmektedir. Iphone 11 Özellikleri video çekme kalitesi ile diğer modellerden ayrılmaktadır.

Iphone 11 Özellikleri ve Görünüşünde Neler Değişmiştir?

Iphone 11 modelinin diğer modellerden ayıran en büyük özellik çift kamera sistemine sahip olmasıdır. Geniş açıdan ultra geniş açıya geçme özelliği sayesinde kadraj dışında kalan yerleri de çekme imkânı sunmaktadır. Ayrıca videoları istenilen her detayına kadar küçültme ve ya büyültme özelliği bulunmaktadır. Bu da diğer Iphone modellerinde bulunmayan bir özellik olmak bakımında oldukça sevilmiştir. Özellikle videoları düzenleyebilme özelliği Iphone 11 özellikleri arasında neredeyse en merak edileni olmuştur.

Kullanıcılarının merakla beklediği ve daha önceden haberi verilen diğer bir özellikli gece modunun oldukça farklı olmasıdır. Loş bir ortamda çekilen resimlerin net olmaması problemi bu telefonda tamamen çözülmüş durumdadır. Flaş kullanmaya hiç gerek kalmadan resimlerin doğal bir ışıkla çekişmesi mümkün hale gelmiştir. Ayrıca telefonun kendisinde bulunan düzenleme özelliği ile insan yüzlerini algılama ve bu yüzlerde bulunan sorunları düzeltme işlemi bulunmaktadır. Olası gölge problemleri de bu özellik sayesinde çözüme kavuşturulmuş olmaktadır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir