Katlanabilir Telefon Model ve Özellikleri

Share Button

Katlanabilir telefon modelleri ve özellikleri ile son yıllarda ilgi çeken telefon tasarımları arasındadır. Henüz piyasada yeni tanınan ve birkaç farklı seçeneği bulunan bu telefonların zaman içerisinde geniş model seçeneğine sahip olması beklenmektedir. Yapılan prototip tanıtımlarında en az diğer telefonlar kadar geniş özellik ve yüksek performansa sahip bu telefonlar, katlanabilir olması nedeniyle ergonomik olarak taşıma imkanı sunmaktadır.

Samsung Galaxy Fold

2018 yılında prototip tanıtımı yapılan bu model, katlanabilir telefon modelleri ve özellikleri arasında öne çıkan telefonlardan biridir. İçine katlanabilir ekran özelliği bulunan bu telefonda iç ve dış olmak üzere 2 farklı ekran bulunuyor. Dış ekranda 4,6 inç ekran ve 720 P görüntü kalitesi özelliği bulunuyor. İç ekranda ise 7.3 ve 1536*2152 piksel çözünürlüğü bulunmaktadır. Samsung Galaxy Fold Dynamic AMOLED teknolojisi ile donatılmıştır. Bunun yanı sıra telefonda HDR10+ desteği bulunmaktadır. 855 işlemci ve 12 GB RAM desteği bulunan bu telefonda 512 GB dahili hafıza ekran kapasitesi bulunuyor. Ayrıca bu telefonda 12 MP ana kamera, 16 MP geniş açılı kamera ve 8 MP Selfie kamerası olmak üzere 3 farklı kamera özelliği bulunmaktadır. Samsung Galaxy Fold Temmuz 2019’da üretici firma tarafından satışa sürülmüştür.

Huawei Mate X

Huawei Mate X telefon modelinde diğer modele göre yalnızca bir tane ekran bulunuyor. Bu ekran katlanıp telefon olarak kullanılabildiği gibi, istenildiğinde tablet olarak da kullanılabiliyor. 8 inç ve 2200*2480 piksel kalitesine sahip telefon yüksek netlik özelliği sunmaktadır. Katlandığında telefon ekranı 6.6 inç kapasiteye ulaşmaktadır. Huawei Mate X’de OLED teknolojisi de bulunuyor. Ayrıca 980 işlemciye sahip telefon 512 GB dahili hafıza ve 8 GB RAM kapasitesi bulunmaktadır.4500 Mah batarya hızlı şarj olma özelliği ile yalnızca yarım saatte %85 dolum kapasitesine ulaşmaktadır. Cihazda yüksek güvenlilik imkanı sunan parmak okuyucu özelliği de bulunmaktadır. Bu cihazda 40 ana kamera, 16 MP arka kamera ve 8 GB ön kamera özelliği bulunmaktadır. Alt alta bulunan kameralar katlanabilme özelliği sayesinde açılabilmektedir. Ayrıca kameralarda geniş açı ve derinlik algısı ToF özelliği bulunmaktadır.Katlanabilir telefon modelleri ve özellikleri arasında dikkatleri toplayan Huawei Mate X, Kasım 2019’da satışa sunulmuştur.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir