Lenovo Oled Bilgisayar Özellikleri

Share Button

Lenovo OLED bilgisayar özellikleri ile birçok kullanıcının dikkatini çeken bir laptop tasarımına sahiptir. Dünyanın en büyük etkinliği olan CES 2019’da prototip tanıtımı yapılan bu bilgisayarın 2020 yılı içerisinde satışa çıkarılması bekleniyor. OLED teknolojiye sahip olması sayesinde katlanarak kullanılabilen Lenovo Thinkpad X1 Fold, şık tasarım ve yüksek performans özellikleri ön plana çıkmaktadır.

Lenovo Thinkpad X1 Fold Tasarım Özellikleri

Mayıs ayında prototip tanıtımı yapılan bu ilginç cihaz görünümü ile birçok kişinin ilgi ve beğenisini kazanmıştır. Lenovo Thinkpad X1 Fold, ajanda gibi ikiye katlanabilir bir tasarıma sahiptir. İkiye katlandığında arasında boşluk olduğu belli olan bir tasarımı bulunmaktadır. Ekranı 13,3 inç ve 2048*1536 piksel ekran çözünürlüğe sahiptir. Dizüstü olarak kullanılabilen üründe bulunan geniş açı sayesinde tamamen açarak kullanabilmekte mümkün olabiliyor. Ekranında kullanılan kalın çerçeve tasarımı darbelere ve düşmelere karşı yüksek direnç göstermektedir.

Bu çerçeve tasarımında ise LG markasının imzası bulunmaktadır. Normal bilgisayara oranla daha küçük ekranı bulunan bu bilgisayar, her yere rahatlıkla taşınabilmesi sayesinde tam bir ergonomik tasarıma sahiptir. Lenovo OLED bilgisayar özellikleri arasında dokunmatik klavye tasarımı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra Bluetooth klavye ekranı aksesuarı bulunmaktadır. Bu aksesuar kalem formunda tasarlanmış olup, bilgisayarın içinde saklanabilme özelliğine sahiptir. Şu an yalnızca siyah renk tasarıma sahip bu modelin satışa çıkarıldığında farklı renklerinin üretileceği tahmin ediliyor.

Lenovo Thinkpad X1 Fold Teknik Özellikleri

Tablet görünümünde bir bilgisayar olan Lenovo Thinkpad X1 Fold , Windows10 Pro işletim sistemine sahiptir. Prototipi performans odaklı hazırlanmayan bu cihazın ilerleyen dönemlerde Windows 10 X sürümüne sahip olacağı düşünülmektedir. Thinkpad X1 Fold’da İntel Core işlemci kullanılacak. Ancak hangi serinin kullanılacağı tam olarak netlik kazanmamıştır.

Bunun yanı sıra 8 GB RAM ve 1 TB’a kadar NVMe SSD kapasitesi özelliğine sahip olacağı belirtilmiştir. Ayrıca Lenovo OLED bilgisayar özellikleri arasında İntel UHD Graphics çizim özelliği de bulunmaktadır. Wifi 6, 5G/LTE/4G, Bluetooth 5 kablosuz bağlantı noktaları bulunan bu cihazda 50 Mah batarya özelliği bulunmaktadır. Batarya özelliği sayesinde 11 saate kadar pil ömrü sunma özelliğine sahiptir. Yüksek performans ve ergonomik kullanım olanağı sunan bu bilgisayarın 2020 bahar aylarında satışa çıkarılması beklenmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir