Muhteşem Motor Sesi ile Yeni Bugatti Veyron ve Özellikleri

Share Button

Bugatti Veyron, adını efsanevi yarış pilotu Pierre Veyron’dan almaktadır. Mükemmel tasarımı ve son teknolojide geliştirilen sistemi ile en iyi hız arabaları arasında yerini almıştır. 407 km/s’e kadar ulaşabilen hızı ile eşsiz bir sürüş imkanı sağlamaktadır.

Bugatti Veyron İle Nefes Kesen Hız Deneyimi

Bugatti Veyron  sürüş esnasında Standart, Hakimiyet ve Maksimum Hız olarak üç farklı seçenek imkanı sunmaktadır. Döner Şasi adı verilen üç farklı bölüm üzerine oturulmuş bu modelin ön paneli, çarpma ve darbeye karşı geliştirilmiş optimum bir korumaya sahiptir. Aynı koruma, turbo şarj ve egzoz sistemleri bulunan arka kısımda da mevcuttur. Orta bölüm ise, tek parça halinde üretilerek kasaya oturtulmaktadır. 8.0 W16 gücündeki motoru 300’den fazla deneme testine tabii tutularak piyasaya sunulmuştur.

Veyron modeli; 8 litre hacimli, 4 turbo beslemeye sahip 1200 beygir gücündeki motoru sayesinde 0’dan 100 km hıza çıkış süresi 2.5 saniyedir. Profesyonel yol tutuşu ve 4 tekerden çekiş gücü sayesinde yolu kavramaktadır. Bu özellikler ile savrulma, kayma gibi olumsuz durumların yaşanma riski ortadan kaldırılmıştır. 2 kapılı ve asimetrik bir dış tasarıma sahiptir. Üstün fren yapısı; yavaşlama esnasında kontrol kaybı yaşanmaması ve çabuk duruş gücü ile tasarlanmaktadır. Bu model, Kamu Yollarında Yasal Olan En Hızlı Araç unvanına sahiptir.

Ayrıca sahip olduğu yeni teknolojiler ile geliştirilmiş motoru ile araç sahiplerini oldukça tatmin edecek bir motor sesine de sahip.

Bugatti Veyron ile Hayallerin Ötesine Yolculuk

Bugatti Veyron, alanında uzman mühendisler tarafından üstün teknolojinin tüm imkanları kullanılarak tasarlanmaktadır. Maksimum Hız modunda çalıştırıldığında, 407 km/s’ye kadar çıkabildiğinden dolayı, olası kazaları engellemek adına geliştirilmiş profesyonel bir sisteme sahiptir. 7 vitesten oluşan bu model, piyasa değeri en yüksek araba olarak bilinmektedir.

Motor için gereken yakıt miktarının ulaşımını sürekli olarak sağlayan 3 fazlı bir yakıt enjeksiyon pompasına sahiptir. Ulaştığı yüksek hız ve güçten dolayı ısınması fazla olan motoru soğutabilmek için 2 farklı su motoru tasarlanmıştır. Böylelikle sürüş keyfi esnasında kullanıcıları rahatsız edebilecek unsurlar ortadan kaldırılmıştır. Veyron, 431 km/s hıza ulaşarak, Guinness Rekorlar Kitabına girmiş ve adını tarihe kazımayı başarmıştır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir