Yerli Otomobil TOGG Özellikleri

Share Button

Yerli otomobil TOGG tanıtım geçtiğimiz aylarda sözünden oldukça sık bahsedilen bir konudur. Yerli olarak üretilen ilk araç olma özelliği göstermektedir. Bu yüzden ülkenin gurur kaynağı olarak görülmektedir. Bu araç tamamı Türk yapımı olarak geçen bir araçtır. Ayrıca tasarımı ve diğer özellikleri ile oldukça hayranlık uyandırmaktadır.

Yerli Otomobil TOGG Özellikleri Nelerdir?

Yerli otomobilin söylentileri bile başladığında bu araçtan beklentiler oldukça fazla olmaya başlamıştı. Daha sonrasında otomobilin tanıtımı yapıldığında herkes tarafından beğenilen bir model ortaya çıktığı görülmüştür. Araç elektrik ile çalıştığından çevre dostu olarak görülmektedir. Tam olarak alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından seri üretimine başlanacak olan bu araç elektrik ile sarj edilecek ve oldukça az bir yakıt tüketimi yapacaktır.

Bu aracın bataryası da Türk yapımı olarak isimlendirilmiştir. Ayrıca Türkiye şartlarına oldukça uygun olarak üretilmesi hedeflenmektedir. Böylece daha uzun kullanılan bir araç haline getirilmek istenmiştir. Yerli otomobil TOGG tanıtım yapılırken aracın özellikle tüm her şeyiyle yerli olduğuna dikkat çekilmiştir. TOGG harfleri Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubunu temsil etmektedir. 2017 yılında açıklanan bu grup üyeleri yerli üretim için ellerini taşın altına koymuşlardır.

Yerli Otomobil TOGG Fiyatı Hakkındaki Görüşler Nelerdir?

Yerli otomobil TOGG tamamen yerli olan bir araçtır. Ancak elektrik ile çalışabilen ve oldukça az yakıt tüketen bu araç fiyatı diğer elektrikle çalışan araçlar kadar olması beklenmektedir. Gerekli altyapısı sağlandıktan sonra seri üretime geçilecek olan bu aracın insanlar için uzun süre kullanım imkânı sunması beklenmektedir.

Yerli otomobil TOGG tanıtım sırasında siyaset ve diğer alanlardan birçok ünlü isim hazır bulunmuştur. Bu da konunun ne kadar önemli olduğunu göstermektedir. Ülke için oldukça önemli bir adım olan bu araç üretimi olası trafik problemlerini ortadan kaldırmayı hedefleyerek üretilmiştir. Ayrıca çevre dostu olan bu araç az bir sürede şarj edilip uzun süre kullanılabilecektir. Bataryası da Türk üretimi olmaktadır. Bu da yerli sermayeye ve ekonomiye oldukça fazla katkı sağlamaktadır. Sürücü ve yolcu için oldukça konforlu olan bu otomobil görünüm olarak da kendisine hayran bırakmıştır.

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir